Podlahy Blansko vinylové podlahy dřevěné plovoucí podlahy pokládka renovace parket

Rychlý kontakt:

 +420 704 200 300
  info@stylefloor.cz

Par-ky

PAR-KY je Belgická dýhovaná podlaha s tenkou horní vrstvou ze skutečného dřeva.

Dýha evokuje krásu PAR-KY kolekce. Každá jednotlivá deska je unikátní, protože stejné stromy v přírodě neexistují.

Technika zpracování dýhy umožňuje dělat exotické dřeviny dosažitelné a cenově dostupné. Dýhovaná podlaha přesto zůstává velmi silná.

PAR-KY jsou ideální volbou v kombinaci s podlahovým vytápěním. Vícevrstvé dýhové podlahy PAR-KY představují technologický vrchol ve zpracování vícevrstvých dřevěných podlah

specialisté na podlahy
ZAKUPTE SI VINYLOVOU PODLAHU OD NÁS A MY  VÁM JI ZDARMA POLOŽÍME 

logo_par_ky

PAR-KY je Belgická dýhovaná podlaha s tenkou horní vrstvou ze skutečného dřeva. Dýha evokuje krásu PAR-KY kolekce. Každá jednotlivá deska je unikátní, protože stejné stromy v přírodě neexistují. Technika zpracování dýhy umožňuje dělat exotické dřeviny dosažitelné a cenově dostupné. Dýhovaná podlaha přesto zůstává velmi silná.

Proč vlastně koupit dýhované podlahy PAR-KY?

Nejčastější první reakce zákazníků při seznámení se s tloušťkou nášlapné vrstvy 0,6 mm u PAR-KY je obava z rychlého poškození takto tenké vrstvy dřeva oproti lakované podlaze se silnou nášlapnou vrstvou (např.4 mm). Opak je však pravdou – PAR-KY vydrží v reálném provozu výrazně déle bez známek poškození, než třívrstvé, či masivní podlahy! Vysvětlíme Vám proč:

Ultraodolná konstrukce

vícevrstvé dýhované podlahy PAR-KY představují technologický vrchol ve zpracování vícevrstvých dřevěných podlah. Spojují zdánlivě nespojitelné – krásu a rozmanitost skutečného dřeva se všemi jeho barevnými trojrozměrnými variacemi, příjemný pocit teplého dřeva a na druhé straně vysokou odolnost povrchu a životnost nezvyklou u dřevěných podlah, známou spíše u nejkvalitnějších laminátových imitací dřevěných podlah.

Velmi tvrdá stabilní HDF deska

střed lamely PAR-KY je nejkvalitnější dřevovláknitá deska s velmi vysokou odolností proti vlhkosti (bobtnavost 5-8%) , která má vysokou hustotu (1.100 kg/m3) a tvrdost dvojnásobně vysokou oproti např. dubu.

Oboustranná impregnace dýhy lepidlem a 8 vrstvami laku

na tuto velmi tvrdou HDF desku je nalepena dřevěná dýha tloušťky 0,6 mm. Tato dýha je zespodu impregnována lepidlem a ze shora 8 vrstvami tvrdého a dostatečně pružného laku tak intenzivně, až dojde k nasycení mezibuněčných prostor z 97%. Dýha tak získá v celém svém profilu vyjímečnou tvrdost a odolnost proti vnikání vlhkosti. Tedy i při silném bodovém zatížení podlahy, protlaku, vrypu dochází u PAR-KY k výrazně menšímu poškození, než u lakovaného rostlého dřeva, protože naše nášlapná vrstva měkké rostlé dřevo neobsahuje – proti protlaku stojí 2 tvrdé komponenty: vrstva impregnované vytvrzené tenké dýhy a tvrdá HDF, na kterou je dýha nalisovaná. Takto protlačené místo na vodu vůbec nereaguje. Kdežto laková vrstva ( tvrdá skořápka laku) na silné nášlapné vrstvě dřeva u třívrstvých nebo masivních parket pronikne pouze do 3-4 desetin mm a při vyšším bodovém tlaku (pádu běžného předmětu v domácnosti) se „proboříte“ do rostlého měkkého dřeva se všemi negativy – laková vrstva se prolomí, do dřeva začne pronikat vlhkost z běžné údržby, tmavý záběh od vlhkosti se začne zvětšovat a lak odprýskávat.

PAR-KY je prověřeno trhem

díky výše uvedeným technologiím PAR-KY odolává malým vodním haváriím a nešetrnému provozu při dokončování staveb a vlastním provozu v domácnosti , nebo provozních prostorách výrazně lépe, než třívrstvé parkety. O tom se za uplynulých 16 let (PAR-KY je na trhu v ČR od roku 1995) přesvědčilo hodně malých i velkých investorů. Podlahy PARKY jsou instalovány nejenom do bytů a rodinných domů, ale také do velkých bytových projektů, dokonce i do hotelů, kancelářských prostor, prodejen, atd.

Cena

když srovnáte cenu PAR-KY a jejich vícevrstvých konkurenčních konstrukcí, budete velmi příjemně překvapeni – cena PAR-KY je na 30 – 70% těchto alternativ. Řada PAR-KY PRO v kolekci kartáčovaných dubů je dokonce srovnatelná s cenou laminátových podlah s „realistickým“ povrchem.

Podlahové vytápění

díky výše popsané konstrukci je PAR-KY ve všech dřevinách a výrobních řadách ideální podlahovinou na podlahové vytápění – má nízký tepelný odpor a je stabilní. Dýhovaná podlaha je opatřena antibakteriální vrstvou s názvem “Ultrafresh”, která eliminuje bakterie v drážkách. Hrany a zámky jsou navíc naimpregnovány proti pronikání vlhkosti – Aqua Sealing Complete.

PAR-KY ekologie K výrobě dýhovaných podlah PAR-KY potřebujeme 25 krát méně dřeva než k výrobě masivních podlah. Dýha má čistý užitný povrch od 700 do 1000m2 na 1m3 kulatiny. Pro srovnání: masivní podlaha o tloušťce 15mm má čistý užitný povrch 40m2 na 1m3 kulatiny. Dýhované podlahy PAR-KY mají povrchovou úpravu prostřednictvím ekologického mnohavrstevného lakování pomocí UV záření téměř bez žádných prchavých látek (VOS).

parky-pro-logo

Rozměry lamel: 7,2 x 190 x 1203mm

Kolekce PRO nabízí výběr z krátkých i širokých lamel, v cenově dostupných trendových úpravách dřevin. V kolekci PRO se můžete setkat se všemi výhodami všech ostatních kolekcí, takže si můžete vychutnat hřejivost a pohodlí pravého dřeva, spolu s jednoduchostí práce.
Výhody: snadná údržba a instalace, vysoce kvalitní zpracování lamel, cenová dostupnost (dřevo za cenu laminátu!)
Ideální na podlahové vytápění… 


 

parky-lounge-logo

Rozměry lamel: 8,3 x 124 x 1203mm

Potřebujete podlahu pro intenzivně využívané interiéry? V takovém případě je kolekce LOUNGE ideální řešení. Díky ultra odolnému HDF středu je lamela Lounge odolná proti nárazu a vykazuje minimální tvarové změny při změně vlhkosti. 8 vrstev ultra-tvrdého laku odolnost dále zvyšuje. Ultra-odolná a zároveň velmi elegantní kolekce. Stručně řečeno, malé lamely v kombinaci s podélnou jemnou mikrofází dodávají této dýhové podlaze exkluzivní vzhled. Lamely jsou opatřeny hedvábným lakem a kartáčované lamely jsou matně lakované.
Výhody: ideální na projekty, vyšší zátěž, výběr exkluzivních dřevin, pro náročnější klienty (architekti)
Ideální na podlahové vytápění… 


 

parky-sound-logo

Rozměry lamel: 15 x 120 x 1800mm

Hledáte něco speciálního? Exkluzivní druhy dřeva leží u zrodu naší kolekce SOUND. Tyto exkluzivní dřeviny jsou často nestabilní a poměrně drahé, tak jako masivní podlahy. Vzhledem k unikátní konstrukci podlahy PAR-KY, jsme schopni nabídnout cenově dostupné kvalitní podlahy. Dýhová podlaha má skutečně jen tenkou vrchní vrstvu dřeva, a proto i vzácné exotické dřeviny jsou nyní k dispozici za atraktivní ceny s požadovanou stabilitou.
Výhody: exkluzivní dřeviny, akustika masivních podlah, pro náročnější klienty (architekti)
Ideální na podlahové vytápění… 


 

parky-deluxe-logo

Rozměry lamel: 15 x 160 x 1800mm

PAR-KY DELUXE je ukázkový exponát našich kolekcí. Kvalita ve všech úrovních: silná, krásná a ohleduplná k životnímu prostředí. Tato kolekce nabízí špičkovou kvalitu, v největším stylingovém designu jaké může dřevo nabídnout. Každá ze šesti módních barev poskytuje Vašemu interiéru exkluzivní vzhled, a právě tak je to i volba šetrná k životnímu prostředí.
Výhody: dokonalý design, vhodné pro rozsáhlejší projekty, pro náročné klienty a architekty
Ideální na podlahové vytápění…