Podlahy Blansko vinylové podlahy dřevěné plovoucí podlahy pokládka renovace parket

Rychlý kontakt:

 +420 704 200 300
  info@stylefloor.cz
specialisté na podlahy
ZAKUPTE SI VINYLOVOU PODLAHU OD NÁS A MY  VÁM JI ZDARMA POLOŽÍME 

Plovoucí podlaha Marmoleum Click


Co je to Marmoleum?

Marmoleum je přírodní linoleum, vyrobené ze 100% přírodních surovin, jakými jsou pryskyřice, lněný olej, vápenec, dřevitá moučka a přírodní pigmenty. Navíc je vyráběné technikou, která je maximálně šetrná k přírodnímu prostředí. Suroviny se smíchají a nalisují za vysokého tlaku na nosnou vrstvu z jutové tkaniny. Kyslík pak tvrdí materiál do požadované pružnosti a pevnosti.

Narozdíl od klasického linolea je velmi odolné a trvanlivé. Odolnost zajišťuje speciální povrchová úprava, která zároveň pomáhá udržet i barvu marmolea, tudíž nedochází k blednutí. Výrobci uvádí, že marmoleum má životnost třicet let a více a že odolá například i hořící cigaretě.
Šikorá škála barev a vzorů

Marmoleum nabízí širokou škálu barev

Barevná škála, ze které si můžete vybrat, je opravdu široká. Výrobci navíc každý rok přichází s novými kolekcemi barev, takže se výběr rozšiřuje. Navíc je možnost zadat si barvu takzvaně na míru a výrobce vám vytvoří barvu podle vašeho přání.

Speciální technika pokládání marmolea zvaná click zajišťuje, že sváry jsou téměř neviditelné. Vzniká tak dojem, že se jedná o jednolitou přírodní podlahu.
Vlastnosti marmolea

Marmoleum je také přirozeně antistatické, odolné vůči vlhkosti a vodě.
Je vhodné pro instalaci podlahového topení. Je mnohem teplejší než klasické linoleum.

Zároveň je vhodné pro domácnost s alergiky a malými dětmi, má totiž antialergenní vlastnosti, potlačuje množení bakterií apod.

Snadná je i údržba marmolea, většinou stačí údržba na sucho, při vytírání si některé uživatelky stěžují, že marmoleum zapáchá. Zápach ale po uschnutí zmizí, takže se nejedná o nijak zvlášť závažný problém.

Výraznou nevýhodou marmolea je jeho cena. Metr čtverečný se pohybuje i s pokládkou kolem jednoho tisíce korun a více. Marmoleum se však nepoužívá pouze jako podlahová krytina. Je vhodné například za kuchyňskou linku místo tradičních dlaždiček či omyvatelné tapety.
Designéři k němu často sahají, když chtějí sladit interiér. Použijí jak na podlahu, tak jako tapetu.

marmoleum

Plovoucí podlaha Marmoleum Click splňuje i ty nejnáročnější požadavky na moderní vzhled a funkční vlastnosti podlahy. Jedná se o podlahu vyrobenou z přírodních surovin, která přispívá ke zdravému bydlení. Vynikající antistatické vlastnosti, snadná údržba, na povrchu nedochází k množení bakterií – podlaha je velmi vhodná pro alergiky.